اخبار > سلسله نشست‌های هنر شرق، نشست نخست: نقد و بررسی كتاب «طبیعت در هنر باستان»


سلسله نشست‌های هنر شرق

نشست نخست:  نقد و بررسی كتاب «طبیعت در هنر باستان»

اولین نشست از سلسله نشست­‌های هنر شرق با عنوان «نقد و بررسی كتاب طبیعت در هنر باستان» با حضور دکتر غلامعلی حاتم و دکتر عفت‌السادات افضل طوسی روز شنبه ۹ اردیبهشت ماه در پژوهشكده هنر برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی پژوهشكده هنر در این نشست كه به همت گروه هنر شرق پژوهشكده هنر تشكیل می‌شود دکتر عفت‌السادات افضل طوسی مؤلف كتاب و عضو هیأت علمی دانشگاه الزهرا و دکتر غلامعلی حاتم سخنرانی خواهند كرد.

كتاب «طبیعت در هنر باستان» توسط نشر مركب سپید ودانشگاه الزهرا منتشر شده است. در این كتاب مؤلف کوشیده است تا مباحث مرتبط با هنر که موضوع آن را از طبیعت برگرفته؛ از دید هنر ایران باستان و در مقایسه با تمدن­های بزرگ جهان مطرح سازد و بدین ترتیب فرصت مناسبی جهت یک مقایسه ساده برای دانشجویان فراهم آورد.

این کتاب با ارائه مثال­‌های متنوع از طبیعت در هنر، توجه به طبیعت و امکانات طراحی از آن را به دانشجویان یادآور می­‌شود. نویسنده می‌کوشد تا با طرح سؤال خواننده را به تفکر در طبیعت سوق دهد و با بیان اندیشه و دیدگاه گذشتگان در مورد طبیعت، زمینه را برای یک مقایسه اعتقادی و انسان­‌شناسانه باز نماید تا از این رهگذر رابطه انسان با طبیعت و  هنر را توضیح دهد.

 نشست نقد و بررسی كتاب «طبیعت در هنر باستان» روز شنبه ۹ اردیبهشت از ساعت ۱۴ الی ۱۶ در محل پژوهشکده هنر به نشانی خیابان ولی‌عصر، بالاتر از خیابان امام خمینی، نبش کوچه شهید حسن سخنور، شماره ۲۹ برگزار خواهد شد.

حضور در این نشست برای كلیه علاقه‌مندان آزاد است.

 

برای اطلاع از اخبار پژوهشكده هنر به كانال ما در تلگرام بپيونديد. 

https://t.me/aria_ac


خروج