اخبار > چهاردهمین نشست از سلسله نشست‌های «درونمايه‌های هنر معاصر» برگزار می‌شود


كارگاه «آنتروپی و آرنهایم» برگزار می‌شود


 

كارگاه «آنتروپی و آرنهایم» به همت كمیته هنر معاصر پژوهشكده هنر برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی پژوهشكده هنر، كارگاه «آنتروپی و آرنهایم» در ادامه سلسله نشست‌های «درونمایه‌های هنر معاصر» با تدریس دكتر كامبیز موسوی اقدم استادیار دانشگاه هنر و عضو كمیته هنر معاصر پژوهشكده هنر روزسه شنبه ۱۸ اردیبهشت در پژوهشكده هنر برگزار می‌شود.

آنتروپی به عنوان شاخص میل به حداکثر بی‌نظمی در جهان طبیعت مفاهیمی چون برگشت‌ناپذیری زمان، تصادف، اتلاف انرژی و زوال را در حوزه‌های مختلف زیستی، روانی و اجتماعی مطرح می‌کند و به منزله استعاره‌ای بر وضعیت انسان امروز تلقی می‌شود.

در این کارگاه، دكتر «كامبیز موسوی اقدم» پس از مروری مختصر بر ماهیت «آنتروپی» در علم، به دیدگاه‌های «رودلف آرنهایم» روانشناس گشتالتی آلمانی و «ژرژ باتای» متفکر فرانسوی در رابطه با جایگاه هنر و نسبت آن با آنتروپی می‌پردازد. سپس بر آثار «رابرت اسمیتسُن» هنرمند آمریکایی متمرکز شده تا مصداق‌های هنری آنتروپی را مورد شناسایی و بحث قرار دهد.

به شركت كنندگان در این كارگاه «گواهی شركت در كارگاه» اهداء خواهد شد.

كارگاه« آنتروپی و آرنهایم» روز سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۵ الی ۱۹ درپژوهشكده هنر برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پژوهشكده هنر به نشانی خیابان ولیعصر(عج)، بالاتر از خیابان امام خمینی، جنب كوچه شهید حسن سخنور، پلاك ۲۹ مراجعه و یا با شماره تلفن ۹۲-۶۶۹۵۶۱۹۰ تماس بگیرند. 

شرکت در این کارگاه برای عموم آزاد و رایگان است.

شرکت‌کنندگان محترم لطفاً پیش از حضور در کارگاه مقالات زیر را مطالعه فرمایید.

مقالات مرتبط با کارگاه


خروج