اخبار > سیزدهمین نشست از سلسله نشست‌های مطالعات هنر اسلامی برگزار می‌شود


در پژوهشكده هنر بررسی می‌شود:

رویكردهای تاریخ‌نگاری در هنر اسلامی،‌ فرش پژوهی (۱۹۵۰-۱۸۵۰)

 

سیزدهمین نشست از سلسله نشست‌های مطالعات هنر اسلامی با عنوان «رویكردهای تاریخ‌نگاری در هنر اسلامی، فرش پژوهی (۱۹۵۰-۱۸۵۰)» دوشنبه ۲۴ اردیبهشت در پژوهشكده هنر برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی پژوهشكده هنر، در این نشست كه به همت «كمیته هنر ایران در دوره اسلامی» پژوهشكده هنربرگزار می‌شود، دکتر داوود شادلو فارغ‌التحصیل مطالعات تطبیقی-تحلیلی هنر اسلامی از دانشگاه شاهد و مدرس دانشگاه سخنرانی می‌كنند.

هدف از این نشست پژوهشی شناسایی و بررسی منابع و رویکردهای خاورشناسان دربارۀ فرش ایران و بررسی آسیب‌شناسی آثار ایشان است. دکتر داود شادلو در این نشست دو رویکرد خاورشناسان را که زیرمجموعۀ دو مکتب «برلین» و «وین» دسته‌بندی می‌شود، بررسی نموده و کاستی‌های مطالعات خاور‌شناسان از جمله تمرکز صرف بر مطالعات کتابخانه‌ای و فرش‌های موزه‌ای؛ بی‌توجهی به تحقیقات میدانی؛ نسبت‌دادن نادرست فرش‌ها به مناطق خاص؛ تاریخ‌گذاری‌های نادرست با دلایل ناموجه و ....را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد.

این نشست روز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۶ الی ۱۸ درپژوهشكده هنر به نشانی خیابان ولیعصر(عج)، بالاتر از خیابان امام خمینی، نبش كوچه شهید حسن سخنور، پلاك ۲۹ برگزار می‌شود.

حضور برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.


خروج