اخبار > كتاب «درآمدی بر تاریخ داستانی ایران» منتشر شد


كتاب «درآمدی بر تاریخ داستانی ایران» منتشر شد

كتاب «درآمدی بر تاریخ داستانی ایران» به همت پژوهشكده هنر و همكاری مؤسسه تالیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشكده هنر، كتاب «درآمدی بر تاریخ داستانی ایران» به پژوهش و قلم «ندا اخوان اقدم» عضو هیأت علمی این پژوهشكده، به همت پژوهشكده هنر وابسته به فرهنگستان هنر و با همكاری مؤسسه تالیف، ترجمه و نشر آثار هنری ( متن) منتشر شد.

پشت جلد كتاب آمده است: «داستان همان روایت یا شرح و گزارش حوادث است كه آن را اساس و پایه تمامی شاخه های ادبیات می‌دانند. همه ما داستان را می‌شناسیم و با آن خو گرفته‌ایم، زیرا داستان با عنصر خیال‌پردازی در ارتباط است، از این رو نه تنها بسیار دلنشین، بلكه تاثیرگذار و ماندگار است و راهی است برای فرار از واقعیت‌های نه چندان شیرین زندگی. این كتاب سعی دارد تا تاریخ داستان و روایت را در ایران پیش از اسلام دنبال كند و در راستای همین هدف متون داستانی را به منزله اثر هنری در نظر می‌گیرد كه با فهم صحیح آن می‌توان به نیت مؤلف و یا راوی داستان پی برد و دریافت كه هدف خلق این داستان‌ها چه بوده است.»

این کتاب با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه، در ۲۶۱ صفحه و با قیمت ۲۹ هزار تومان توسط مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری(متن)عرضه می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند این كتاب را از كتاب‌فروشی فرهنگستان هنر به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره ۱۵۵۰ تهیه کنند.


خروج