اخبار > گام دوازدهم از درسگفتارهای نظریه و نقد هنر برگزار می‌شود


گام دوازدهم از درسگفتارهای نظریه و نقد هنر:

«هنرهای اسلامی و مسأله چيستی هنر»

دوازدهمین درسگفتار از «سلسله درسگفتارهای تخصصی نظریه و نقد هنر» با عنوان «هنرهای اسلامی و مسأله چيستی هنر» با سخنرانی «دكتر پاتریک رینگنبرگ» در فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی پژوهشكده هنر در این درسگفتار كه به همت «گروه نظریه و نقد هنر» پژوهشكده هنر برگزار می‌شود «دكتر پاتریک رینگنبرگ»، دکترای تاریخ از دانشگاه ژنو و پژوهشگر مؤسسه «فرهنگ، ادیان و مدرنیته» دانشگاه لوزان با موضوع «هنرهای اسلامی و مسأله چيستی هنر» What Islamic Arts Can Teach us about the Question of Art?  سخنرانی می‌كند.

هدف از برگزاری این درسگفتارها بررسی گام به گام مسائل مهم حوزه نظریه، فرانقد و نقد هنر، تبیین پارادایم‌ها و رویكردهای نظریه و نقد در هنر، و بازاندیشی مفاهیم و چالش‌های معطوف به این حوزه از مطالعات نظری هنر است. در هر نشست پس از ارائه بحث، به تناسب موضوع، کتاب‌ها و مقالات مهم مرتبط با مباحث از سوی سخنرانان معرفی خواهد شد.

این درسگفتار روز سه‌شنبه ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۷، ساعت ۱۶ تا ۱۸ در سالن همایش‌های فرهنگستان هنر به نشانی تهران، خیابان ولی‌عصر، تقاطع خیابان طالقانی، شماره ۱۵۵۲، طبقه سوم برگزار می‌شود.

حضور در این نشست برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.


خروج