اخبار > هنرهای عامیانه چین


  چاپ        ارسال به دوست

هنرهای عامیانه چین

 نویسنده: جی جین‌لین

مترجم: نسرین دستان، ‌میلاد مهدی‌یار

چاپ اول: ۱۳۹۸

تعداد صفحات: ۲۲۶

 

 

کتاب هنرهای عامیانه چین اثر جین جی لین، از زبان چینی به فارسی ترجمه شده است. در این کتاب به ویژگی‌های هنرهای عامیانه چین و زمینه اجتماعی شکل‌گیری این هنرها، همچنین ساختار و خالقان آثار و انواع شکل‌ها و فرهای هنری در آثار عامیانه چین پرداخته شده است. در انتهای کتاب واژه‌نامه، جدول زمان حکومت سلسله‌های چین و نمایه‌ برای استفاده پژوهشگران و علاقه‌مندان این حوزه ارائه شده است.

هنرهای عامیانه چین از جمله میراث فرهنگی این کشور است که تداوم و تکامل فرهنگ چینی از جامعه بدوی و شکل اولیه اجتماع این کشور تا به امروز را به ما نشان می‌دهد.

مفهوم فرهنگی و صورت‌ هنرهای عامیانه چین بخش مهمی از یک فرهنگ تاریخی است که قدمت آن به جوامع بدوی هفت الی هشت هزار سال پیش باز می‌گردد. این دسته از آثار هنری مظهری از ارزش‌هایی است که ریشه‌ای عمیق در فلسفه، زیبایی‌شناسی، هنر، باستان‌شناسی، تاریخ، جامعه‌شناسی و قومیت‌شناسی چین دارد.

این کتاب از این دیدگاه به معرفی و تفسیر هنرهای عامیانه چین پرداخته است و یادآور می‌شود که این هنرها همواره نشان‌دهندة دیدگاه‌های فلسفی، ایدئولوژی‌های فرهنگی، احساسات و عواطف ملت چین بوده است.

 


٠٩:٥٢ - چهارشنبه ٤ آبان ١٤٠١    /    شماره : ٩٧٦٥    /    تعداد نمایش : ٤٣٠خروج
اخبار