اخبار > هنرهای زیبای چین


  چاپ        ارسال به دوست

هنرهای زیبای چین

هنرهای زیبای چین

مترجم: نسرین دستان

 

چاپ اول ۱۳۹۷

۲۲۲ صفحه

كتاب هنرهای زیبای چین نوشته دنگ فوشینگ و هوانگ لن، توسط پژوهشکده هنر با همکاری انتشارات فرهنگستان هنر و ترجمه نسرین دستان در حوزه هنرهای سنتی چین منتشر شده است.

چین کشوری با سابقه فرهنگی و تاریخی بسیار در تمدن جهان است که آثار باقی‌مانده از سنت‌های قدیم آن سهم بزرگی در توسعه تمدن جهانی و انسانی ایفا کرده است. هنرمندان چینی با ظرافت و با استفاده از ساده‌ترین ابزار به بیان احساسات و خلق آثار درخشان در هنرهای مختلف از موسیقی گرفته تا خوشنویسی و هنرهای دستی و سنتی پرداخته‌اند.
کتاب هنرهای زیبای چین، در چهار فصل به هنرهای این کشور می‌پردازد. فصل نخست با خوشنویسی که روح هنرهای زیبای چین است، آغاز می‌شود و به سرآغاز پیدایش کاراکترهای خط چینی و سبک‌های مختلف خوشنویسی می‌پردازد. در فصل دوم نویسندگان سعی در بیان تاریخچه‌ای کوتاه و کامل از نقاشی‌های باستانی چین و سبک‌های مختلف نقاشی در این کشور و هنرمندان صاحب سبک داشته‌اند. مجسمه‌های باستانی، تندیس‌های مقبره‌های امپراتوران و معابد بودایی و مجسمه سازی عصر جدید چین از موارد مطرح شده در فصل سوم کتاب است و در فصل آخر نیز صنایع دستی هنر سفال‌گری، اشیا مفرغی، قلاب‌دوزی، برش کاغذ و... مورد توجه و بررسی قرار گرفته است. 


٢١:٤٧ - دوشنبه ٦ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ٧٢٥٣    /    تعداد نمایش : ١٠٧٧خروج
اخبار